
Кампанията има за цел да подпомогне дейността на децата от Доброволчески клуб „Усмивка“ към Средно училище „Васил Левски“ – град Вълчи дол.
Събраните дарения ще бъдат предоставени на сърцатите доброволци, които ще подготвят и раздадат пакети на самотни възрастни хора от града и района.
И тази година младите добротворци ще продължат своята благородна мисия – да внесат топлина и надежда в домовете на хора, които често остават сами по празниците. На 9 април те ще посетят нуждаещите се във Вълчи дол и околните населени места, за да им поднесат хранителни продукти, грижа и внимание.
Как можете да помогнете?
Всеки желаещ може да се включи, като дари дълготрайни хранителни продукти като:
· боб, леща, ориз, грах;
· брашно; олио;
· сол и захар;
· консерви;
· лютеница;
· бисквити, макарони, солети;
· масло и конфитюр
· макарони/фиде и юфка;
· точени кори;
· козунаци, козуначени рула или кифлички;
· сладки продукти (меки, тъй като хората са възрастни);
· вакуумирано сирене или кашкавал;
· сухи салами или луканки.
Къде да дарите?
Даренията се събират в Информационния център на Общинска администрация – Вълчи дол.
Срок на кампанията: до 8 април 2026 година
Раздаване на пакетите: 9 април 2026 година
Телефон за контакт: 0899828083
Община Вълчи дол отправя призив към всеки, който има желание и възможност да се включи в кампанията и да подкрепи както възрастните хора, така и младите доброволци, които с действията си дават истински пример за съпричастност и човечност.
Нека заедно подарим топлина и надежда за Великден!






































